שאלות נפוצות

ש. אני זקוק לעדכן את תכנת האנטי-וירוס מידי פעם וכן לקבל עידכונים לוינדוס ואופיס, איך אני מעדכן אותם אחרי ניתוק אפשרות קליטת האינטרנט מהמחשב?

ת.  ניתוק המחשב אינו מונע את העדכונים. רוב חברות האנטי-וירוסים מספקות עידכונים בצורה לא מקוונת (אופליין) להתקנה מדיסק אונקי. כמו כן, אפשר להשיג עידכונים לתכנות מייקרוסופט (וינדוס ואופיס) באופליין. לאפשרויות השונות של עידכוני אופליין, ניתן להכנס למידע לתכנאים

עם זאת חשוב לציין, שעיקר בעיית הוירוסים החדשים הוא במחשב המחובר לרשת. למחשב חסום מספיק לעדכן את האנטי-וירוס פעם או פעמיים בשנה.

 

שאני חושש שאם יידרש תיקון למחשב בתוך שנת האחריות, אצטרך לשלמו ולא אקבל את אחריות החברה מאחר שהמחשב נפתח על ידי מעבדה חיצונית, מה ניתן לעשות?

ת.  בפועל רוב החברות המובילות נותנות אחריות על המחשב גם לאחר הניתוק. גם אותן חברות שמסירות את האחריות אין זה בגלל נזק שנגרם למכשיר, אלא נוהל כללי שאינם לוקחים אחריות על מכשיר שנפתח על ידי כל מעבדה חיצונית.

המשמעות של איבוד האחריות הינה שולית, מכיוון שבדרך כלל אין תקלות משמעותיות בתוך זמן האחריות, ובמקרה נדיר שיש תקלה לרוב העלות של התיקון אינו משמעותי.

וכבר המליץ אחד מגדולי ישראל שליט"א, אחריות הנפש קודמת לאחריות הממון.

 

ש. אם עוד כמה שנים אצטרך להשתמש באינטרנט מסונן, האם ניתן להחזיר את הגישה לרשת או שהדבר בלתי הפיך?

ת.  ניתן להסיר את תוכנת החסימה בתשלום שנקבע על ידי רבני הארגון.

 

ש. האם ניתן לנתק את כל סוגי הטאבלטים מקליטת אינטרנט?

ת.  הדבר תלוי בסוג המכשיר. יש להתייעץ עם נציג אאוט-נט המתמחה בניתוק טאבלטים.

מומלץ לברר את העניין לפני הקניה, מכיוון שיש סוגי טאבלטים שיותר קשים לנתק. במקרים מסויימים הניתוק קשור גם לבלוטוס. (ברוב הדגמים ניתן לרכוש התקן בלוטוס חיצוני שעלותו מזערית).

 

ש. האם הניתוק והחסימה פוגעים בפעילות המחשב או מאטים אותה? וכן האם זה פוגע בחומר שיש במחשב?

ת.  זה לא פוגע כלל.

 

ש. האם יש צורך לנתק מחשבים נייחים מקליטה אלחוטית?

ת. בעבר לא הייתה אפשרות קליטת אינטרנט אלחוטי במחשבים נייחים. כיום בחלק מהמחשבים הנייחים קיימת אפשרות קליטה אלחוטית ויש לברר את הדבר בשעת הקניה. עם זאת בכל מקרה מומלץ להתקין את תכנת החסימה למניעת חיבור לאינטרנט בדרכים שונות.

 

ש. מדוע צריך לנתק ניתוק כפול גם הוצאת כרטיס הרשת וגם התקנת תוכנה?
ת.  הניסיון הוכיח שבניתוק אחד עדיין ניתן להגיע לידי מכשול.

עם זאת, גם אחר הניתוק הכפול עדיין יש להזהר, וכל אחד ישמור על עצמו ובני ביתו.

 

ש. אני משתמש לפרנסתי באינטרנט מסונן. האם יש עניין לנתק את הקליטה האלחוטית?

ת.  באופן עקרוני בכדי למנוע חיבור לאינטרנט פרוץ באופן אלחוטי, כדאי לנתק את הקליטה האלחוטית, בכל אופן חובה לקבל מחברת הסינון גם תכנת חסימה למחשב למניעת חיבור המחשב לרשתות שאינן מסוננות.

 

ש. האם נכון שלאחר תיקון טכנאי נדרשת התקנה מחדש של תכנת החסימה?

ת.  לעיתים תכנת החסימה מתאפסת על ידי הטכנאי, לכן יש לברר האם התכנה עדיין מותקנת. אם נדרש בירור או סיוע ניתן לפנות לנציג אאוט-נט.

 

ש. האם יש אפשרות שלא יהיה ניתן לראות שהמחשב נחסם מאינטרנט?

ת. כן. צריך לבקש מהנציג בשעת הניתוק 'התקנה מוסתרת'.

 

מותר להעתיק את החומר, בתנאי שלא ייעשה בו שום שינוי